• Gratulacje dla Kingi Śliwy z klasy VIII

• Serdecznie gratulujemy Kindze Śliwie zajęcia II miejsca w województwie w konkursie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego skierowanego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Nagrodzona animacja poniżej :)

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Nasi uczniowie w tym roku ponownie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbył się 28.01.2024. Mimo niezbyt sprzyjającej aury wolontariusze z klas VI, VII i VIII ofiarnie i chętnie kwestowali w różnych miejscach gminy, zbierając piękną sumę kilku tysięcy złotych na rzecz Fundacji WOŚP.

Jesteśmy z Was dumni. Na pewno będziemy czynnie brać udział w kolejnych finałach

• Upamiętnienie ofiar egzekucji, wykonanej przez wojska niemieckie 28 stycznia 1944 roku w Łyszkowicach

• 28.01.2024 roku odbyły się obchody 80 rocznicy zbrodni popełnionej przez Niemców na polskiej ludności cywilnej w Łyszkowicach. 28.01.1944 roku w wyniku akcji odwetowej zginęło 28 mężczyzn, mieszkańców Łyszkowic, Posądzy i kilku sąsiednich wsi.

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Koniuszy oraz w miejscu zbrodni w Łyszkowicach, oddając hołd poległym.

• Spotkanie uczniów klas I-III z POLICJĄ

• W minioną środę (17.01.2024 roku) naszą szkołę odwiedziły panie policjantki, które przeprowadziły ciekawe i pouczające spotkanie z uczniami klas I-III. Prelekcja dotyczyła zachowania zasad bezpieczeństwa podczas ferii oraz zabaw zimowych.

Panie policjantki rozmawiały też z dziećmi na tamat bezpieczeństwa w szkole, w klasie i innych miejscach, w których spędzamy czas; mówiły o wzajemnym szacunku i kulturze osobistej, którą należy okazywać wzgędem kolegów, koleżanek, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie wynieśli z tego spotkania wiele pouczających wniosków.

• Przygotowania do Dnia Babci i Dnia Dziadka w klasie 2

• Drodzy dziadkowie!

W poniedziałki – pomyślności,

a we wtorki – mnóstwo radości.

W środy i czwartki – precz zmartwienia!

Niech i w piątki żadnych strapień nie ma.

Na sobotę i niedzielę życzymy odpoczynku wiele!

To nie koniec życzeń jeszcze, emerytury znacznie większej!

Niech Wam życie płynie miło, żeby Wam też trosk ubyło!

Klasa 2 pracowała jak mróweczki żeby dla swoich kochanych Babć i Dziadków przygotować drobne upominki

• Kolejny sukces w Olimpiadzie Chemicznej

• Wiktoria Patriak z klasy VIII nie spoczywa na laurach!

Dostała się do kolejnego - III, finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez UJ w Krakowie.

Gratulujemy i dalej trzymamy kciuki !

• Otwarcie nowej pracowni komputerowej

• W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste otwarcie nowej sali komputerowej. Nasi uczniowie mogą już z niej korzystać na lekcjach informatyki. Pracownia jest przestronna, nowoczesna i efektowna.

• Jasełka

• Piękne i wzruszające było dzisiejsze przedpołudnie. Uczniowie klasy II przygotowali pod kierunkiem p. Waldemara Lorensa prześliczne jasełka przeplatane kolędami i pastorałkami.

Ich występ uświetnili także koledzy i koleżanki z klas I, III oraz zerówki, którzy zaprezentowali się ze swoimi świątecznymi wykonaniami.

Na koniec wystąpiła lokalna orkiestra, do której licznie należą uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci.

Wśród widzów, którzy oglądali występy artystyczne gościliśmy Wójta Gminy Koniusza - p. Wiesława Rudka, Z-cę Wójta - p. Huberta Wawrzenia oraz Główną Księgową GZEAS-u - p. Jolantę Kowalską, a także licznie przybyłych rodziców.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz jej sympatykom życzymy wesołych, zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym. W nadchodzącym Nowym Roku 2024 wszelkiej pomyślności i sukcesów.

Dyrekor Szkoły

Dorota Szopa

wraz z Gronem Pedagogicznym

• Program "GAZ-SYSTEM dla edukacji"

• Szkoła Podstawowa w Koniuszy w ramach "GAZ-SYSTEM dla edukacji" otrzymała darowiznę.

Dzięki otrzymanemu wsparciu zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do pracowni fizyczno - chemicznej. Pomoce dydaktyczne posłużą w realizacji zajęć edukacyjnych z fizyki i chemii jak również na dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów.

• Sukces Zofii Kwater

• Serdecznie gratulujemy Zofii Kwater awansu do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Życzymy dalszych sukcesów :)

• Andrzejki

• W środę 29 XI 2023 roku klasy IV - VIII wzieły udział w zabawie andrzejkowej. Były tańce, wróżby, decykacje, a przede wszystkim wyśmienita zabawa. Wszyscy radośnie i wesoło spędzili czas.

• MIKOŁAJKI

• Uczniowie naszej szkoły są bardzo grzeczni więc i w ym roku mogli liczyć na wizytę Świętego Mikołaja :)

• Dzień Życzliwości i Tolerancji

• 1 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości i Tolerancji. Uczniowie klas I, IV, Vb i VI przygotowali akademię poświęconą tym zagadnieniom. Gościliśmy z tej okazji mieszkonców Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowe wraz z wychowawcami. Dzięki wspólnej uroczystości uczniowie mieli możliwość zintegrowania się z osobami niepełnosprawnymi. Po występach artystycznych naszych wychowanków swoje umiejętnści wokalne i aktorskie zaprezentowali goście. Dzień ten upłynął w atmosferze życzliwości i wzruszenia.