• Wyprawka dla uczniów klasy 1 na rok szkolny 2023/2024

· temperówka;

· gumka do mazania;

· pędzle do malowania – (gruby i cienki);

· teczka z gumką na prace plastyczne;

· papier kolorowy (wydzieranka);

· kredki ołówkowe „grube” (najlepiej Colorino lub Bambino);

· pastele olejne firmy Pentel (wystarczy 15 kolorów)

· flamastry

· farby plakatowe ;

· kubek na wodę i podkładka pod prace plastyczne;

· bibuła- kilka kolorów

· plastelina;

· klej w sztyfcie;

· klej MAGIC;

· nożyczki (z zaokrąglonymi końcami);

· segregator i koszulki do segregatora; format a4

· linijka;

· patyczki do liczenia;

· obuwie zmienne (z białą podeszwą) oraz worek na buty;

· biała koszulka i spodenki, getry lub spodnie dresowe w worku (na wf).

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Klasa 7 pod kierunkiem pana D. Słabego przygotowała uroczystą akademię i pożegnanie uczniów klasy 8. Były chwile uśmiechu i wzruszenia, smutek rozstania mieszał się z radością związaną z nadejściem upragnionych wakacji :)

Absolwentom 8 klasy życzymy powodzenia w dalszej edukacji, sukcesów i niezapomnianych wspomnień.

Wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych i szczęśliwych wakacji!!!

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU! :)

• Komers klasy 8

• We wtorek 20 czerwca 2023 roku odbył się komers tego rocznych absolwentów :)

• Julia Maj laureatką konkursu plastycznego

• Julia Maj zdobyła 1 miejsce w powiecie oraz wyróżnienie w wojewodźtwie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamay, niebezpiecznych substancji unikamy". Serdecznie gratulujemy :)

• Egzamin praktyczny na kartę rowerową

• W piątek 16 czerwca b.r  w naszej szkole odbył się praktyczny egazmin na kartę rowerową.

Egzamin przeprowadzili Pani Justyna Książek nauczyciel techniki i Pan Grzegorz Zabłocki mający uprawnienia przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie.

• Zawody sportowe w czerwcu

• W czerwcu br. uczniowie SP w Koniuszy uczestniczyli w dwóch turniejach sportowych rangi mistrzostw Gminy Koniusza.

Najpierw- w dniu 7 czerwca 2023 r. na Hali Sportowej w Koniuszy miał miejsce Gminny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentantkom z Koniuszy kibicowali nie tylko uczniowie przebywający w szkole, ale także uczestnicy naszej "zielonej szkoły" w Czarnogórze. Na turniej przybyły szczypiornistki reprezentujące cztery szkoły: z Glewca, Niegardowa, Rzędowic i Koniuszy. Zwyciężyły dziewczęta z Koniuszy- pokonując pozostałe reprezentacje i zajmując zasłużenie pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło reprezentantkom SP w Glewcu; dalsze miejsca zajęły piłkarki ręczne z Niegardowa i Rzędowic. (w załączniku zdjęcie reprezentantek SP w Koniuszy- mistrzyń naszej gminy w piłce ręcznej).

Kolejnymi czerwcowymi zawodami był Gminny Turniej w Piłce Nożnej Chłopców- 7-mki piłkarskie- rozegrany we wtorek- 13 czerwca br. na orliku w Glewcu. Do Glewca przybyło pięć reprezentacji szkolnych z naszej gminy; turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym"- dzięki czemu wszystkie szkoły mogły zmierzyć się ze sobą w bezpośrednich meczach. Zwycięzcą turnieju okazali się młodzi piłkarze z Biórkowa Wielkiego; miejsce drugie przypadło gospodarzom- uczniom SP w Glewcu; na podium zmieścili się także uczniowie SP w Koniuszy, którzy zajęli niezłe- trzecie miejsce. Dalsze miejsca przypadło zawodnikom ze szkół w Niegardowie i Rzędowicach. (Fotka naszych "Brązowych" chłopców- w załączniku.)