• Gratulacje dla Oliwii i Alicji Gołdyn!

• Serdecznie gratulujemy Alicji Gołdyn z klasy II za zajęcie 2 miejsca oraz Oliwii Gołdyn z klasy Ib za zdobycie wyróżnienia w X Dekanalnym Konkursie Poezji Religijnej!

Brawo dziewczynki!

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje...

• W związku z realizacją zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach, informuje o realizowanych w roku 2024 formach wsparcia w ramach działalności Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Proszowicach oraz specjalistycznego poradnictwa.

1. Wsparcie i pomoc psychologiczna: Termin konsultacji: I piątek miesiąca - godz. 14:00 - 19:00 oraz III piątek miesiąca - godz. 14:00 - 18:00. Miejsce Konsultacji: teren Szpitala w Proszowicach - pokój w budynku administracyjnym (za postojem karetek). Celem ustalenia terminu należy skontaktować się z PCPR tel. 517 847 661, 12 386 29 60
              2. Wsparcie i pomoc pedagogiczna: Termin konsultacji: I poniedziałek miesiąca - godz. 17:00 - 18:00, Miejsce konsultacji: teren Szpitala w Proszowicach - pokój w budynku administracyjnym (za postojem karetek). Bez konieczności wcześniejszego ustalenia terminu konultacji.
              3. Grupa wsparcia dla osób doznających przemocy domowej z elementami edukacji na temat zjawiska przemocy domowej: grupa ma charakter otwarty, nie ma konieczności potwierdzania obecności. Spotkania odbywać się będą raz na kwartał. Szczegóły na stronie internetowej PCPR www.pcpr.proszowice.pl
              4. Warsztaty edukacyjne dla rodziców: warsztaty w zakresie stosowania właściwych metod wychowawczych, kształtowania umiejętności komunikowania się z dzieckiem na poszczególnych etapach jego rozwoju. Szczegóły na stronie internetowej PCPR www.pcpr.proszowice.pl
              5. Warsztaty edukacyjno - rozwojowe dla dzieci w wieku 6 - 12 lat: warsztaty w zakresie przeciwdziałania przemocy i agresji, mających na celu promowanie właściwych postaw prorodzinnych i prospołecznych.
              6. Warsztaty edukacyjno - rozwojowe dla młodzieży w wieku 13 - 18 lat: warsztaty dla młodzieży w obszarze przeciwdziałania przemocy i agresji, mające na celu promowanie właściwych postaw prorodzinnych i prospołecznych oraz wzmocnienie kompetencji społecznych i emocjonalnych. Szczegóły na stronie internetowej PCPR www.pcpr.proszowice.pl

Ponadto informujemy, iż w ramach OIK dysponujemy mieszkaniem hostelowym usytuowanym na terenie Miasta Proszowice, przeznaczone dla rodziny (maksymalnie 4 osobowej). W sytuacjach uzasadnionych osobom w kryzysie udziela się schronienia do 3 miesięcy.

Funkcjonuje całodobowy telefon informacyjno - interwencyjny OIK 604 931 160.

Jednocześnie informujemy, że dla osób podejrzanych o stosowanie / stosujących przemoc domową, realizowany jest przez naszą jednostkę program korekcyjno - edukacyjny. W chwili obecnej trwa rekrutacja uczestników. Realizacja edycji programu w roku 2024 planowana jest w miesiącach kwiecień - lipiec, z zastrzeżeniem, iż termin rozpczęcia programu może ulec zmianie w sytuacji wcześniejszego zakończenia rekrutacji uczestników lub w przypadku niewystarczającej liczby uczestników do rozpoczęcia programu.

• Dzień Kobiet 💕

• Bardzo uroczyście i wesoło upłynął w naszej szkole dzień 8 marca - Dzień Kobiet.

Chłopcy z klas starszych przygotowali cudowny występ z okazji tego pięknego święta. Były piosenki, śliczne wierszyki i piękne życzenia. Punktem kulminacyjnym był występ chłopców z klasy VI i VII, którzy przepięknie wykonali utwór "Siedem czerwonych róż".

Wszystkim paniom, uczennicom i Szanownej Pani Dyrektor składamy najserdeczniejsze życzeniam aby zawsze były uśmiechnięte, szczęśliwe i dumne z nas mężczyzn. 💕💕