Szanowni Rodzice poniżej w załącznikach znajduje się podział na klasę 1a i 1b oraz wyprawka do klasy pierwszej. Proszę się zapoznać.
Informacja dla rodziców klas pierwszych
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty
Szkoła przygotowana do egzaminu ósmoklasisty. Poniżej rozmieszczenie miejsc zgodne z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
Informacja dla klasy VIII na czas konsultacji
Wizualizacja rozstawienia uczniów wchodzących na konsultację od 25 maja 2020 roku.
Rozmieszczenie uczniów klasy VIII w dniu 25 maja 20202 roku w celu podania procedur bezpieczeństwa.
Informacja Szkoły Muzycznej w Żębocinie
Na prośbę Szkoły Muzycznej w Żębocinie umieszczamy informację dotyczącą rekrutacji, zachęcamy do zapoznania się.
Wytyczne GIS, MEN, MZ dla szkół podstawowych- edukacja wczesnoszkolna.
Szanowni Rodzice, bardzo proszę zapoznać się z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi organizacji zajęć opiekuńczych w naszej szkole.
Wytyczne_GIS._MZ._MEN.__dla_szkol_podstawowych-_edukacja_wczesnoszkolna..pdf
Informacja Wójta Gminy Koniusza
Religia
W zakładce MATERIAŁY DODATKOWE są ciekawe materiały, filmy edukacyjne z religii. Zapraszamy do zapoznania się.
Informacja pedagoga szkoły
Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację związaną z globalnym zagrożeniem zarażenia się koronawirusem, ogólnokrajową kwarantannąoraz bezwzględną izolacją nas wszystkich, pragnę poinformować moich uczniów i ich rodziców o chęci wsparcia w tych trudnych chwilach. Lęk i obawa o zdrowie nasze i naszych bliskich są normalną reakcją człowieka. Zdarza się, że sytuacja nas przerasta i potrzebujemy nawet zwykłej rozmowy czy pomocy.
W związku z tym jako pedagog szkolny oferuję swoją pomoc poprzez
kontakt mail-owy:magdalena.batog.rzadkowska@gmail.com
Informacja dla rodziców i uczniów klas VIII- próbny egzamin ósmoklasisty
Próbny egzamin ósmoklasisty– informacja MEN i CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.
- Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Arkusze do egzaminu próbnego
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
-
30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
-
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
-
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Zasady oceniania zadań
CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą proszeni o udostępnienie tych dokumentów nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przekazanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.
Poinformowanie uczniów i rodziców
Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.
-
w pliku w edytorze tekstów;
-
na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
-
korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
-
na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Kontakt z nauczycielem
Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.
-
w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
-
podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
-
w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.
Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).
Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów
Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.
Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.
Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.
Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
-
informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
-
przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
-
arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
-
arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
-
osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
-
filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
-
Informacja Dyrektora Szkoły
W związku z dużym obiążeniem serwerów mogą wystąpić czasowe problemy z funkcjonowaniem dziennika elektronicznego Librus. Proszę sprawdzać dostępność dziennika elektronicznego.
Dyrektor Szkoły
Zarządzenie Dyrektora Szkoły !
Koniusza, dnia 25 marca 2020 r.
Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy
z dnia 25 marca 2020 r.w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zarządza się, co następuje:
§ 1
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ustala się sposoby organizacji i realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań.
- Głównym narzędziem zajęć zdalnych w naszej szkole, komunikacja z uczniami i rodzicami uczniów klas I-VIII, oraz dokumentowanie pracy odbywa się za pośrednictwem dziennika elektronicznego w systemie Librus.
- Nauczyciele, którzy zapoznali się z sytuacją rodzin dotyczącą dostępności technicznych, takich jak sprzęt komputerowy i Internet mogą prowadzić lekcje online „na żywo”.
- Zajęcia zdalne i komunikacja z rodzicami uczniów oddziału przedszkolnego odbywa się poprzez stronę internetową szkoły, a także z wykorzystaniem technik komunikacji elektronicznej przez wyznaczonego nauczyciela.
- Realizacja zajęć w klasach I-VIII będzie potwierdzana wpisaniem tematu lekcji do dziennika elektronicznego. Na potrzeby realizacji zajęć dodatkowych została uruchomiona w dzienniku elektronicznym opcja „praca zdalna” .
- Potwierdzeniem obecności uczniów na odbywających się zdalnie zajęciach jest odczytanie wiadomości od nauczyciela i odesłanie informacji zwrotnej z danego dnia, dotyczy to również uczniów nie uczestniczących w video-lekcjach.
- Realizacja zajęć w oddziale przedszkolnym będzie wpisana jako dzienny zapis pracy dydaktyczno-wychowawczej w dzienniku zajęć przedszkolnych z dopiskiem „praca zdalna” oraz umieszczenie adnotacji na temat metod kształcenia na odległość i wykorzystanie materiałów zaproponowanych przez nauczyciela.
- Sposób i częstotliwość dokonywania wpisów w papierowym dzienniku zajęć przedszkolnym określi dyrektor w porozumieniu z wyznaczonym nauczycielem oddziału przedszkolnego.
- Uwzględniając potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne dzieci i uczniów, w tym dzieci i uczniów objętych kształceniem specjalnym lub uczęszczających na zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze i korekcyjno-kompensacyjne nauczyciel przygotowuje materiały edukacyjne dla ucznia w formie dostępnej elektronicznie.
- Tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach jest zgodny z obowiązującymi rozkładami materiału nauczania i planem lekcji.
- Podczas planowania zajęć zobowiązuje się nauczycieli, aby uwzględniali przepisy BHP, równomiernie obciążali uczniów w poszczególnych dniach tygodnia, stosowali przemienność kształcenia z użyciem monitorów i bez ich użycia.
Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości są dla nas priorytetem.
§ 2
Ustala się sposób monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji ich wiedzy i umiejętności , w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach.
- Monitorowanie postępów uczniów oraz weryfikacja wiedzy i umiejętności może odbywać się z wykorzystaniem narzędzi:
- Moduł- Zadania i Moduł – Wiadomości w dzienniku elektronicznym,
- testy, quizy dostępne na platformach edukacyjnych bądź tworzone przez nauczyciela,
- dokumentacja pisemna lub fotograficzna procesu uczenia się dziecka przesyłana przez Librus lub przez wybrane inne dostępne narzędzia po uzgodnieniu nauczyciela z uczniem lub jego rodzicem,
- rozmowy telefoniczne,
- komunikator Messenger,
- zamkniętej grupie Facebooka założonej na potrzeby edukacji zdalnej,
- dopuszcza się inne sposoby monitorowania i weryfikacji dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia po uzgodnieniu z dyrektorem szkoły,
- skala ocen jest zgodna z dotychczasowym ocenianiem ujętym w Statucie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy, ale ulega zmianie ocenianie sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych ucznia (nie będzie oceniana klasówka, kartkówka, test sprawnościowy).
- Informowanie uczniów lub rodziców o postępach w nauce ucznia, a także uzyskanych przez niego ocenach odbywa się za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
§ 3
Zajęcia zdalne odbywać się będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia, w szczególności:
- Materiałów i funkcjonalności dziennika elektronicznego Librus,
- Materiałów dostępnych na stronach internetowych MEN i CKE,
- Materiałów dostępnych na stronach internetowych wydawnictw edukacyjnych i innych wskazanych przez nauczyciela,
- Materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji.
§ 4
- Zajęcia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia nauczyciel realizuje w ramach obowiązującego go przed dniem wejścia w życie rozporządzenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami albo na ich rzecz, a w przypadku godzin zajęć realizowanych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych – w ramach godzin ponadwymiarowych, o których mowa w art. 35 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215).
- Godziny realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia zalicza się do wymiaru godzin nauczyciela po dokonaniu wpisu do dziennika zajęć z zastrzeżeniem § 1 ust 3 i 4.
- Z godzin wymienionych w § 4 pkt 2 wyłącza się godziny świetlicy szkolnej
- Jeśli godziny świetlicy szkolnej stanowią składową podstawowego czasu pracy nauczyciela i nie mogą być realizowane z przyczyn pracodawcy, nauczyciel zachowuje prawo do pełnego wynagrodzenia.
§ 5
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020 r.
Dyrektor Szkoły
Treść zarządzenia w pdf znajduje się poniżej w linku
Informacja Dyrektora Szkoły do Rodziców dzieci z zerówki i oddziału przedszkolnego
Szanowni Rodzice, zostaniecie w najbliższym czasie poinformowani o sposobie kontaktu z Panią Moniką od j. angielskiego.
Od jutra na stronie internetowej w zakładce ZERÓWKA będzie umieszczony materiał dydaktyczny dla Państwa dzieci na najbliższe dni.
Dyrektor Szkoły Marta Zabłocka
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
Szanowni Rodzice, Ministerstwo Edukacji Narodowej, wydało rozporządzenie, w którym określone zostały zasady zdalnego nauczania i w którym zostały stworzone możliwości oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. W najabliższym czasie poinformuję o sposobie nauczania oraz oceniania w naszej szkole.
Wszyscy: Szkoła, nauczyciele jak i Państwo zetknęliśmy się z nowymi problemami i wyzwaniami. To trudny czas dla nas wszystkich, jednak wsparcie i współpraca są w tym czasie bardzo ważne.
Poniżej przesyłam link do regulacji prawnych kształcenia na odległość: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
Dużo zdrowia
Marta Zabłcka Dyrektor Szkoły.
Tańce
Dzień dobry, Z powodu pandemii i zamkniętej szkoły zajęcia taneczne nie mogą się odbywać. Dlatego od poniedziałku ruszają zajęcia taneczne online. Będzie to transmisja na żywo prowadzona w zamkniętej grupie na Facebooku. Poniżej podany jest link - proszę dodać się do grupy i zaprosić tych rodziców, którzy jeszcze w niej nie są. Życzę dużo zdrowia i spokoju
Pozdrawiam Kamil Nowak
Informacja Dyrektora Szkoły o nauczaniu
Szanowni Rodzice i Uczniowie naszej szkoły!
W okresie zawieszenia zajęć edukacyjnych nauczyciele systematycznie będą przekazywać ćwiczenia, zadania i wskazówki metodyczne do samodzielnego wykonania zadań w domu. To wszystko będzie przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIbrus. Bardzo proszę, aby praca w domu była systematyczna i wykonywana codziennie, ponieważ czas kwarantanny nie jest czasem wolnym od nauki.
Wszystkie wątpliwości i pytania prosimy kierować do nauczycieli i wychowawców za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Zapraszam do śledzenia strony internetowej szkoły gdzie systematycznie będą umieszczane propozycje dla uczniów na najbliższy czas.
mgr Marta Zabłocka Dyrektor Szkoły
Informacja Dyrektora Szkoły !
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się apel, podczas którego Pani Wicedyrektor Szkoły poinformowała o organizacji pracy szkoły w dniach od 12 do 25 marca zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W związku z decyzją podjętą przez Pana Premiera, Ministerstwo Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych w dniach od 12 do 25 marca informuję:
W dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek) będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie będą mieli możliwości zorganizowania opieki.
Od poniedziałku 16 marca 2020 roku szkoła będzie zamknięta.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Poniżej szczegółowe informacje dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie