• Działalność

• Działalność Szkolnego Koła Wolontariuszy

w Szkole Podstawowej w Koniuszy

IX- XI. 2020

Ze względu na zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach klas I- VIII postanowiliśmy opublikować wyniki naszej dotychczasowej działalności z roku szkolnego 2020/2021.

Planowane na listopad i grudzień akcje Góra Grosza oraz zbiórka karmy dla Schroniska dla zwierząt "Psie Pole" zostają odłożone do czasu powrotu uczniów do szkoły.

Od września bieżącego roku szkolnego wolontariusze klas V- VIII brali czynny udział w popołudniowych zajęciach świetlicowych dla uczniów klas młodszych. W czasie zajęć dzielili się swoimi pasjami i umiejętnościami pomagając wychowawcom świetlicowym.

Wolontariusze przeprowadzili dotychczas dwie akcje na terenie szkoły:

• Zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych, łącznie zebrano 49 kg, w tym 45 kg baterii. Zbiórce towarzyszył konkurs szkolny, który wygrała klasa II A, z wynikiem 11 kg baterii i telefonów.

• Zwycięzcy otrzymają od Szkolnego Koła Wolontariuszy upominek.

Na drugim i trzecim miejscu znalazły się klasy II B i III z podobnymi wynikami- nieco ponad 8 kg każda z nich.

• Wolontariusze przeprowadzili również akcję "Dzień Misia" pod patronatem Fundacji Mam Marzenie, która gromadzi pluszowe maskotki i artykuły papiernicze dla małych pacjentów w polskich szpitalach na terenie całego kraju.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną tegoroczna zbiórka zmieniła formę na zbiórkę środków pieniężnych. Niestety ze względu na zawieszenie zajęć nie wszystkie klasy zdążyły zebrać środki. Łącznie przekażemy kwotę 305,08 zł: od kl. I B 98,16 zł, II A 120 zł, II B 50 zł i od klasy III 36,92 zł.

Szkolne Koło Wolontariuszy serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za współpracę i ofiarność, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie.