• Samorząd Uczniowski

• Dokumenty

• Zasady pracy Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej                                     im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy na rok szkolny 2020/202

Stałe zadania do realizacji:

1. Wybory Samorządu Uczniowskiego.

2. Aktualne tworzenie gazetki szkolnej.

3. Spotkania organizacyjne SU.

4. Przygotowanie szczegółowego planu pracy na dany rok szkolny.

5. Organizacja okolicznościowych apeli, uroczystości i imprez.

7. Współpraca z wolontariatem szkolnym.

Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego  w Szkole Podstawowej    w Koniuszy z dnia 20 września 2019 roku

Dzisiaj, 20 września 2018 r. odbyły się  wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyborach uprawnionych do głosowania było 151 osób

W głosowaniu wzięło udział 101 osób wszyscy oddali głosy ważne. Komisja w składzie: Martyna Oraczewska, Natalia Kłosińska, Dawid Jagła oraz pani Ewa Adamczyk, ogłosiła że wybory wygrał i tym samym zostaje przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Alicja Tomczyk,  zastępcą przewodniczącego zostaje Patryk Michalski, sekretarzem Wojciech Grocki. Serdecznie gratulujemy.

Regulamin wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Koniuszy w roku 2017/18

1.    Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbędą się w trzecim tygodniu września.

2.   Każda klasa (od IV- VIII) wybiera maksymalnie dwóch kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Muszą to być osoby wyróżniające się zdyscyplinowaniem, wysoką kulturą osobistą, grzecznością wobec nauczycieli i kolegów. Kandydaci powinni również cechować się nienaganną opinią wśród uczniów i nauczycieli potwierdzoną minimum dobrą oceną z zachowania.

3.   Kandydaci zobowiązani są do zaprezentowania swojego programu wyborczego i swojej kandydatury w formie plakatu wyborczego w terminie do 10 września.

4.   Wszystkie plakaty wyborcze kandydatów będą wywieszone na korytarzu obok    pokoju nauczycielskiego.

5.   Trzeci  tydzień września będzie tygodniem wyborczym.

6.   Głosowanie odbędzie się 20 września.

7.   Na karcie do głosowania będą umieszczone imiona i nazwiska wszystkich kandydatów.

8.   Głosujemy zaznaczając krzyżyk tylko przy jednym kandydacie.

9.   Głosy z zaznaczonymi kilkoma nazwiskami, puste lub porysowane uznane zostaną za nieważne.

10.               Młodsze klasy oddają głos z pomoca wychowawcy.

11. Wybory są powszechne (biorą w nich udział wszyscy uczniowie klas I-VIII, nauczyciele i pracownicy obsługi), równe (głos każdego jest jednakowo ważny) oraz tajne (każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i nie musi mówić na kogo głosował, głosy wrzuca się do urny).

12.               W skład komisji wyborczej wchodzą uczniowie klasy VIII wraz z opiekunem SU.

13.               Oficjalne wyniki wyborów będą podane  21 września w godzinach przedpołudniowych.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

mgr Monika Biernat

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------