• Świetlica

• Regulamin i rekrutacja

KRYTERIA PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONIUSZY- PROCEDURA

1. Przyjęcie dziecka do świetlicy następuje na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/ prawnych opiekunów na Karcie zgłoszenia do świetlicy, składanego  corocznie u dyrektora szkoły.
            2. Zgłoszenia do świetlicy na kolejny rok szkolny dokonują rodzice / prawni opiekunowie w terminie  od 10 maja do 10 czerwca roku poprzedzającego  rok szkolny.
            3. Rodzice/ prawni opiekunowie mogą zgłosić dziecko do świetlicy w innym terminie- w szczególnie uzasadnionych przypadkach- np. podjęcie pracy przez rodziców, zdarzenia losowe, itp.
            4. Karty zgłoszenia do świetlicy są pobierane u dyrektora szkoły do 10 maja roku, który poprzedza rok szkolny.
            5. W świetlicy  grupa wychowawcza nie może przekraczać 25 wychowanków.
            6. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci mieszkające w największej odległości od szkoły, dzieci rodziców pracujących, z rodzin niepełnych, wielodzietnych,
            7. Przyjęcie ucznia do świetlicy poprzedza rozpatrzenie wniosku (Karty zgłoszenia do świetlicy) przez komisję kwalifikacyjną w składzie: pedagog, nauczyciel świetlicy, nauczyciel klas I- III, przewodniczący Rady Rodziców.
            8. Rozpatrzenie zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy, które zostały złożone w przewidzianym  terminie, następuje do 20 czerwca– po rozpoznaniu potrzeb dzieci oraz w zależności od ilości wolnych miejsc. Komisja kwalifikacyjna sporządza protokół i listę uczniów zakwalifikowanych do świetlicy szkolnej, którą następnie umieszcza na tablicy ogłoszeń w szkole.
            9. Rezygnację z miejsca w świetlicy rodzic zobowiązany jest zgłosić pisemnie do dyrektora szkoły z miesięcznym wyprzedzeniem.
            10. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe wyposażają ucznia w przybory do zajęć plastycznych.
            11. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe szczegółowo określają sposób powrotu dziecka do domu i jeśli dziecko nie korzysta z autobusu szkolnego- wskazują na piśmie osoby upoważnione do jego odbioru po zajęciach.

Dokument wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Kliknij w poniższy link aby pobrać Kartę zgloszenia dziecka do świetlicy szkolnej: